Daim Luçi-Ilir Meta: I thellojmë marrëdhëniet ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

од admin_kult

Zëvendës ministri i Kulturës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Daim Luçi, dje në Tiranë, u prit dhe realizoi takim me kryetarin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

Problemet aktuale dhe mundësitë për bashkëpunim me qëllim të avancimit dhe promovimit të vlerave të përbashkëta ndërmjet dy shteteve ishin temat kryesore të takimit mes Luçit dhe Metës.

Të dy bashkëbiseduesit dhanë mbështetje të fortë në të gjitha proceset për sukses, produktivitet dhe në përgjithësi për të gjithë proceset që janë për të mirën e përgjithshme për të dy shtetet.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе