Ministrja Kostadinovska-Stojçevska u takua me ambasadorin hollandez N.E Dirk Jan Kop

од admin_kult

Thellimi dhe intensifikimi i bashkëpunimit në fushën e kulturës ishte fokusi i takimit të sotshëm të punës ndërmjet ministres së Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska dhe ambasadorit të Mbretërisë së Hollandës N.E Dirk Jan Kop.

Në fokusin e takimit ishin tre tema, mundësitë për bashkëpunim në fushën e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore, politikat rinore dhe mënyrat për kyçjen e tyre më intenzive në institucionet e sistemit, si dhe integrimet Evropiane.

Bashkëbiseduesit rranë dakord që të dy shtetet kanë marrëdhënie miqësore tradicionale që duhet të shfrytëzohet për avancimin e bashkëpunimit kulturorë që ekziston potencial i madh.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе