Auto Dr”Malli për dritë” – ekspozitë e Dushan Kocev në QK “Marko Cepenkov” në Prilepaft

од admin_kult

“Malli për dritë” titullohet ekspozita e pikturave të Dushan Kocevit që do të hapet në mbrëmje (29 shtator) në ora 19:00 në galerinë e arteve në QK “Marko Cepenkov” në Prilep.

Në kuadër të ekspozitës do të prezantohen rreth 20 piktura artistike të punuara në teknikë akrilike në pëlhurë.

Dushan Kocev nga Radovishi ka arritur këtë vit 30 vjet krijimtari aktive. Deri më tani ka mbajtur katër ekspozita personale, ka marrë pjesë në mbi 35 ekspozita grupore brenda dhe jashtë vendit dhe për tetë vjet ka qenë organizator i Kolonisë Artistike Ndërkombëtare të Radovishit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе