Auto Dra“Babai i Atdheut” – premierë në Teatrin Kombëtar – Manastirft

од admin_kult

“Babai i Atdheut” është premiera e re në Teatrin Kombëtar – Manastir, e cila do të shfaqet më 21 dhjetor në ora 20:00. Autor dhe regjisor është Ivan Penoviq.

Në shfaqje luajnë: Nikola Projçevski, Viktorija Stepanovska – Jankullovska, Martina Mirçevski, Marjan Gjorgievski, Sandra Gribovska – Ilievska, Nikola Stefanov, Borçe Gjakovski, Aleksandar Stefanovski, Petar Gorko, Sonja Oshavkova, Filip Mirçevski dhe Ivan Jerçiq.

“Babai i Atdheut” është një përshtatje e dramës së kultit të Alfred Zharry, “Mbreti Ibi”.

Skenografi është Valentin Svetozarev, ndërsa kostumograf Blagoj Micevski.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе