Artistë teatror nga Maqedonia, Serbia dhe Shqipëria pjesë e „Ballkanit të Hapur”

од admin_kult

Përfaqësuesit e teatrove kombëtare të Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në Beograd, Republika e Serbisë nënshkruan një protokoll bashkëpunimi në suaza të nismës „Ballkani i Hapur”.

Marrëveshja, që u iniciua në forumin e fundit „Ballkani i Hapur” në Ohër, u nënshkrua nga  drejtori i Teatrit Kombëtar nga Beogradi Svetisllav Bule Gonçiq, drejtori i Operës dhe Baletit Kombëtar nga Shkupi Vaso Ristov dhe Abigajlla Voshtina nga Teatri Kombëtar për Opera dhe Balet nga Tirana dhe më pas do të nënshkruajë përfaqësuesja e Teatrit Kombëtar të Maqedonisë, Simona Ugrinovska.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе