Premiera e shfaqjes “Pokondirena tikva” në Teatrin e Shtëpisë së Kulturës Kavadar

од admin_kult

Në mbrëmje në teatrin e Shtëpisë së Kulturës në Kavadar do të shfaqet premierë shfaqja “Pokondirena tikva” me shkrim nga Jovan Steria Popoviq dhe regji të Mikica Ilova.

Në shfaqje interpretojnë rolet aktorët: Ivana Danova, Angela Vasilevska, Dime Botsev, Jovana Sekulovska, Aleksandar Malinkov, Sashko Oreshkov, Dime Kotsevski, Valerija Pashova.

Shfaqja është mbështetur nga Ministria e Kulturës dhe është pjesë e manifestimit “Vjeshtë Kulturore Kavadareçka 2022”. Repriza e parë e shfaqjes është caktuar për 29 tetor dhe 1 nëntor 2022 nga ora 19:30.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе