„Скопје фрејмс“ – меѓународен фестивал на краток филм во МКЦ

од admin_kult

„Скопје фрејмс“ е меѓународен фестивал на краток филм чие прво издание се одржува (вчера и денеска) во киното „Фросина“ во Младинскиот културен центар (МКЦ).

Во рамките на фестивалот, кој се стреми да инспирира, да унапреди и да овозможи поддршка за креирање кратки филмови, особено во време на пандемија на КОВИД-19,  ќе бидат прикажани 12 кратки филмови.

Настаните ќе се реализираат според соодветен протокол со почитување на мерките за заштита.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе