Прес – конференција на министерката за култура Ирена Стефоска 

од admin_kult

Ве известуваме дека на 1.12.2021 година (среда), со почеток во 11:00 часот, министерката за култура Ирена Стефоска ќе одржи прес-конференција.

Тема на прес-конференцијата е Предлог-буџетот на Министерството за култура за 2022 година.

Прашањата може да ги испратите на е-адресата: info@kultura.gov.mk, најдоцна 30 минути пред почетокот на пресот, со нагласување на медиумот од кој доаѓа прашањето и назнака дека прашањето се однесува на оваа прес-конференција.

Акредитираните новинари за онлајн-вклучување ќе имаат можност да учествуваат на прес-конференцијата во живо.

Видеоматеријалот може да го преземете од преносот во живо со висока ХД-резолуција преку следниве линкови:

MK: https://youtu.be/_xfN-bVbcNI

AL: https://youtu.be/WtfUte_ZFPM

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе