Од 8 до 14 септември ќе се одржува Саемот на книгата

од admin_kult

На отворениот простор на „А1 арена“, Спортски центар „Борис Трајковски“, утре (8 септември) започнува традиционалната манифестација „Саем на книгата“.

На Саемот, кој ќе трае до 14 септември, годинава ќе се претстават 60 издавачки куќи.

Љубителите на книгата ќе може да избираат од понудата на голем број домашни и странски автори, странска литература, стручна, научна и белетристичка литература, книги за млади и деца.

Работното време на Саемот е од 10 до 20 часот, а на 14 септември од 10 до 17 часот. Билетите ќе може да се набават онлајн и на билетарниците пред влезот на Саемот. Саемот на книгата е поддржан од Министерството за култура и од Град Скопје.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе