Меѓународна турска поетска вечер „Јахја Кемал Бејатли“

од admin_kult

Во Даут-пашиниот амам денеска (15 ноември) со почеток во 19:00 часот  ќе се одржи 7. Меѓународна турска поетска вечер „Јахја Кемал Бејатли“.

На поетската вечер ќе земат учество турски поети од нашата земја, Турција, Босна и Херцеговина, Бугарија и од Косово.

Настанот е во организација на Сојузот на турските невладини организации во Македонија – МАТУСИТЕБ во соработка со Министерството за култура.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе