Концерт на триото „Балкан ашк“ во Истанбул

од admin_kult

Триото „Балкан aшк“ (Балканска љубов), во состав Ерхан Шукри – виолина, Анеса Зајази – виолончело и Мерсиха Шукри – харфа, вечер, со почеток во 18 часот, ќе одржи концерт во Македонскиот културен центар во Истанбул.

На програмата се дела од Глинка, Бах, Хенсон, Сен-Санс, Ловленд, Маскањи, Шостакович и Атакоглу.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе