Концерт на „Фолтин“ во Прилеп

од admin_kult

На летната сцена од Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп вечер (29 јули), во 21 часот, целовечерен концерт ќе одржи групата „Фолтин“.

На концертот, кој е по повод јубилејот 25 години од првиот концерт на „Фолтин“, ќе биде промовирано најновото студиско издание „Симултан бакнеж“. Влезот е бесплатен. Концертот се реализира со поддршка од Министерството за култура.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе