Kонцерт „30 прсти“ во КИЦ Скопје

од admin_kult

Во Културно-информативниот центар – Скопје, Салон 19:19, вечер од 20:00 часот ќе настапат тројца пијанисти со концерт насловен „30 прсти“.    

Пијанистите Марија Вршкова, Петар Макариевски и Весна Ангелова ќе изведат дела од композиторите Карл Черни и Жан Крас.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе