Интервју со министерката за култура Ирена Стефоска: Во моменти на криза најважна е солидарноста

од admin_kult

Јас сум човек што искрено и длабоко ги почитува уметниците зашто повеќето од нив живеат за уметноста, а ретко кој од уметноста!

Прочитајте го целото интервју, објавено во весникот Слободен печат на следниот ЛИНК

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе