Интензивирање на соработката меѓу Театар „Комедија“ и Амбасадата на Украина

од admin_kult

Театар „Комедија“ и Амбасадата на Украина во земјава, најавуваат интензивирање на соработката која предвидува реализација на заеднички проекти, како и премиерни изведби на украински претстави.

Театар „Комедија“, како една од најсериозните театарски институции, на својата публика во иднина ќе ѝ овозможи да проследи претстави на повеќе театарски куќи од Украина.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе