Гостување на министерката за култура Ирена Стефоска на Klan Macedonia Television

од admin_kult
Со 3 милиони евра помал буџет поддржани 25.96% за проектите на други корисници од културата на албанската заедница и 90 милиони денари  од капитални инвестиции за Театар и Библиотека Тетово.
Погледнете го гостувањето на министерката за култура Ирена Стефоска на Klan Macedonia Television ЛИНК

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе