Драмски дејности

од Ministerstvo za kultura

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row _builder_version=”3.13″][et_pb_column type=”3_4″][et_pb_text _builder_version=”3.13″]

“Резултати од годишнитe конкурси за проекти од национален интерес во културата за 2019”

 

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.13″]

“Годишен конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата од областа на Драмската дејност за 2020 година”

Пријава за драмска дејност 2020

Образец за професионална драмска претстава

Образец за аматерска претстава

“Резултати од годишните конкурси за проекти од национален интерес во културата од областа на Драмската дејност за 2020 година“

Табела за драмска дејност

“Годишен конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата од областа на Драмската дејност за 2021   година“

Пријава за драмска дејност 2021

“Резултати од годишните конкурси за проекти од национален интерес во културата од областа на Драмската дејност за 2021 година“

Национални установи

Други корисници

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_text _builder_version=”3.13″ /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе