12. повик на УНЕСКО за финансирање на проекти во рамките на Меѓународниот фонд за културна разноликост за 2021 година

од admin_kult

Националната комисија за УНЕСКО на Република Северна Македонија информира за 12. повик на УНЕСКО за финансирање на проекти во рамките на Меѓународниот фонд за културна разноликост за 2021 година.

Одбележуваме дека предлог – проектите треба исклучиво да се достават преку официјалната платформа на УНЕСКО за аплицирање, најдоцна до 16 јуни 2021 година.

Детални информации за повикот и за процесот на аплицирање можат да се добијат на следниот линк: https://en.unesco.org/creativity/ifcd/apply

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе