Фестивал на етнографскиот филм ЕТНОФФ

од admin_kult

Во Кинотеката на Северна Македонија вчера се одржа 8. издание на Меѓународниот фестивал на етнографскиот филм ЕТНОФФ, на кој беа прикажани 14 етнографски филмови.

Фестивалскиот ден беше поделен на два филмски блока, а по завршувањето на проекциите фестивалот беше затворен со музичка програма со настапот на групата „Чалгии мерак“.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе