Festivali i filmit etnografik ETNOFF

од admin_kult

Në Kinematekën e Maqedonisë së Veriut u mbajt dje edicioni i 8-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Etnografik ETNOFF, ku u shfaqën 14 filma etnografikë.

Dita e festivalit u nda në dy blloqe filmike dhe pas përfundimit të shfaqjeve, festivali u mbyll me një program muzikor me performancën e grupit „Çalgii Merak”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе