Самостојна изложба на Филип Велковски- „Идиоми“

од admin_kult

„Идиоми“ е насловен циклусот на слики  од самостојната изложба на уметникот Филип Велковски која ќе биде отворена вечерва, од 18 до 21 часот, во КСП Центар –Јадро..

Изложбата се релизира со финансиска поддршка на Министерството за култура и е дел од годишната програма на КСП Центар -Јадро.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе