Промоција на илустриран роман за деца од Симона Јованоска

од admin_kult

Во Детскиот креативен центар во МКЦ утре (8 декември) во 18:00 часот ќе биде промовиран илустрираниот роман за деца „Градот Вабу и потрагата на Нави“ од Симона Јованоска, со илустрации на Алексеј Костовски. Во рамки на промоцијата, ќе има и читање на делови од книгата и креативна работилница за деца на возраст од 5 до 9 години, инспирирана од темата на овој роман за деца.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе