Promovimi i romanit të ilustruar për fëmijë nga Simona Jovanoska

од admin_kult

Nesër (8 dhjetor) në ora 18:00 në Qendrën kreative për fëmijë në QKM do të promovohet romani i ilustruar për fëmijë “Qyteti i Vabu dhe kërkimi i Navit” nga Simona Jovanoska, me ilustrime të Aleksej Kostovskit. Në suaya të promovimit do të ketë lexim të pjesëve të librit dhe  punëtori kreativ për fëmijë nga 5 deri në 9 vjeç, frymëzuar nga tematika e këtij romani për fëmijë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе