Почнува Фестивалот на книгата

од admin_kult

Под мотото „Скопје чита“, од денеска до 12 септември, во комплексот на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе се одржи првото издание на Фестивалот на книгата.

Како што соопштија организаторите, на Фестивалот на книгата ќе се претстават 30-ина издавачки куќи, а љубителите на книгата ќе може да избираат од понудата на голем број домашни и странски автори, странска литература, стручна, научна и белетристичка литература, книги за млади и деца.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе