Најава за прес-конференција на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска

од admin_kult

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на 3 октомври (вторник) во 11 часот во Медија-центарот на Владата ќе одржи прес-конференција. 

На прес-конференцијата ќе стане збор за објавувањето на Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес по одделни области и активности од културата за 2024 година.

Ги покануваме новинарските екипи да ја проследат прес-конференцијата.

Видеоматеријалот од преносот во живо со висока ХД-резолуција може да го преземете преку следниве линкови:

МК – https://youtube.com/live/eulti2fKMgU

АЛБ – https://youtube.com/live/yJS4tis-tT8

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе