Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на брифинг со медиумите

од admin_kult

Почитувани медиуми,

Ве покануваме на брифинг со министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, утре, петок (12 април), со почеток во 11 часот, во просториите на Министерството за култура. 

На брифингот ќе информираме за прашања поврзани со Универзална сала. Присутни ќе бидат и претставници од  фирмата-изведувач, и од фирмата која врши надзор на реализацијата на реконструкцијата.

Напомена:

Поканата е упатена до новинарите. Поради подобра техничка организација, ве молиме,  до утре (12.април) до 9 часот, на е-адресата на Министерството за култута info@kultura.gov.mk,  задолжително да го потврдите вашето присуство.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе