Театар „Комедија“ со претставата „На отворено“

од admin_kult

На сцената во Театар „Комедија“, на  5 и 6 март (петок и сабота) со почеток  во 19 часот ќе биде изведена претставата „На отворено“ во режија на Андреј Цветановски.

Во претставата настапуваат: Атанас Атанасовски, Тино Костадиновски, Сергеј Димовски и Тони Денковски.

Поради актуелната состојба, билетите за оваа претстава ќе може да се резервираат само телефонски во билетарницата на Театар „Комедија“ и да се подигнат од билетарницата во периодот од 10:00 до 18:30 часот на денот на изведбата.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе