Комеморација по повод смртта на Марин Бабиќ

од admin_kult

Драмскиот театар Скопје денеска ќе одржи комеморација по повод смртта на актерот Марин Бабиќ.

Комеморацијата ќе почне во 12:00 часот.

Доајенот на македонското глумиште Марин Бабиќ почина на 16 октомври во Скопје, на возраст од 74 години. Драмскиот театар беше негова матична куќа во која го помина целиот работен век.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе