Интервју на министерката за култура Костадиновска-Стојчевска за ТВ Тера

од admin_kult

Културните политики како составен дел во процесот на преговори со ЕУ, новите закони за култура и за заштита на културното наследство, како и поддршката за младите беа дел од темите на интервјуто на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска дадено за  ТВ Тера.

Целото гостување е достапно на следниот линк:

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе