Заменик-министерот Лучи на концертот на „Занат“

од admin_kult

Вчеравечер во Даут-пашиниот амам концерт одржа ансамблот „Занат“, на кој присуствуваше и заменик-министерот за култура Даим Лучи. Концертот на истакнатиот вокален ансамбл беше во организација на Амбасадата на Косово во Република Северна Македонија и Општина Чаир.

Концертот предизвика огромен интерес и позитивен одглас во јавноста, за што, покрај изведбата, беше заслужен и амбиентот на Даут-пашиниот амам, како и целокупниот придонес на Националната галерија на Северна Македонија во областа на културата.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе