Заменик-министерот за култура Даим Лучи единствениот гостин од Северна Македонија на традиционалниот сараевски ифтар

од admin_kult

На покана од амбасадорот на Босна и Херцеговина во Катар, Абдула Скака, заменик- министерот Лучи беше специјален гостин на традиционалниот ифтар во неговиот дом. По ифтарот се разговараше за многу витални прашања за односите меѓу Албанците и Бошњаците во регионот, како и за можноста за координирање на многу иницијативи во корист на вистинските вредности. На ифтарот учествуваа и политички и видни личности од Словенија, Црна Гора, Србија и од Босна и Херцеговина.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе