Zëvendësministri i Kulturës Daim Luçi i ftuari i vetëm nga Maqedonia e Veriut në iftarin tradicional të Sarajevës

од admin_kult

Zëvendësministri Luçi me ftesë të ambasadorit të Bosnje Hercegovinës në Katar Abdullah Skaka ishte i ftuari special në iftarin tradicional në shtëpinë e tij. Pas iftarit u bisedua për shume çështje jetike mbi raportet e shqiptarëve dhe boshnjakëve në rajon si dhe mundësinë e koorodnimit të shumë iniciativave në dobi të vlerave të mirëfillta hyjnore. Në këtë iftar morrë pjese edhe figura politike dhe intelektuale nga Sllovenia, Mali i Zi, Serbia dhe Bosnje Hercegovina.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе