Заменик-министерот за култура Даим Лучи, во Владата на Република Албанија се сретна со заменик – министерката за образовние,спорт и млади, Бора Мyжаќи

од admin_kult

За време на средбата двајцата соговорници разговараа на повеќе теми поврзани со младите, спортот и културата како и за идната соработка на ова поле меѓу двете земји.  Со цел промоција на вистински процеси и вредности, на средбата беше разгледана и можноста  за скорешно потпишување на протоколи за конкретна соработка.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе