Zëvendësministri i Kulturës Daim Luçi, në Qeverinë e Republikës së Shqipërisë u takua me zëvendësministren e Arsimit,Sportit dhe Rinisë, Bora Muzhaqi

од admin_kult

Gjatë takimit të dy bashkëbiseduesit diskutuan në disa tema në lidhje me të rinjtë, sportin dhe kulturën si dhe për bashkëpunimin e ardhshëm në këtë fushë  ndërmjet dy shteteve.

Me qëllim të promovimit të proceseve dhe vlerave të vërteta, në takim u shqyrtua edhe mundësia për nënshkrimin e protokolleve për bashkëpunim konkret.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе