Европскиот Парламент објави страница специјализирана за млади

од admin_kult

Европскиот Парламент објави страница специјализирана за млади, за нивно полесно учество во демократскиот европски живот  https://www.europeanyouthideas.eu/.

Страницата е он-лајн платформа каде младите  можат да ги споделуваат своите идеи од различни сфери, вклучувајќи ја и културата и каде можат да се поврзуваат за заедничка соработка.

Целата оваа иницијатива оди под хаштагот  #TheFutureIsYours

Да ги поттикнеме младите да се ангажираат!

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе