Во Охрид изложба на Башким Меџити

од admin_kult

Во галеријата во Куќата на Робевци во Охрид денеска (15 јули) во 20 часот ќе биде отворена самостојната изложба на слики од Башким Меџити. На изложбата ќе бидат претставени 20-ина дела работени во последната година во техниката акрил на платно.

Башким Меџити дипломирал на Факултетот за ликовна уметност во Приштина, каде што се стекнал и со звањето: магистер по сликарство. Реализирал самостојни изложби дома и во странство.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе