„БАЛЕТСКИ БИСЕРИ“ ВО НОБ

од admin_kult

„Балетски бисери“  е насловен  балетскиот концерт  кој ќе се одржи вечерва во Националната опера и балет со почеток  во 20 часот.  Балетскиот концерт  на кој ќе настапат  првенци, солисти и балетскиот ансамбл на Националната опера и балетќе ги опфати најубавите балетски дела, „Бајадера“, „Рајмонда“, „Силфида“  и др.

Настанот ќе се одржи според протоколите предвидени со моменталната состојба предизвикана од пандемијата Ковид-19 за одржување настани, одобрени од Комисијата за заразни болести.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе