Авганистански филмови во МСУ

од admin_kult

Киното на Музејот на современата уметност ја најавува својата нова програма посветена на авганистански автори и филмови. Програмата започнува на 24 ноември (среда), во 19 часот, со проекција на филмот „Забранетата ролна“ на Ариел Наср.

Селектор на програмата е Дарко Набаков, одговорен за филмската програма на Кино МСУ. Во рамките на филмската  програма публиката ќе може да ги проследи и филмовите: „Kabul, City in the Wind“ на 26 ноември, „Midnight Traveler“ на 1 декември и „Hava, Maryam, Ayesha“ на 3 декември.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе