Teatri “Hije dhe re” performoi para publikut në Moskë

од admin_kult

Teatri “Hije dhe re” me shfaqjen “Alisa dhe mrekullitë” performoi në Festivalin e 3-të Ndërkombëtar të hijeve.

Festivali i cili u mbajt në Teatrin e Hijeve për  Fëmijë në Moskë,i vetmi teatër profesional shtetëror rus i hijeve që ekziston tash më 80 vite,u hap me shfaqjen “Tregim asnjëherë i pashkruar” kushtuar 200 vjetorti të lindjes së Fjord Mihajloviç Dostoevski.

Pjesëmarrja e shfaqjes “Alisa dhe mrekullitë” në Federatën Ruse mbështetet nga Ministria e Kulturës së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе