Zëvendës ministri Daim Luçi realizoi takim pune me ambasadorin e vendit tonë në Bosnje dhe Herecgovinë, Ekrem Ebibi

од admin_kult

Në suaza të takimit në Bosnje dhe Hercegovinë, zëvendës ministri Daim Luçi realizoi takim pune me ambasadorin e vendit tonë në Sarajevë. Shkëlqesinë e tij Ekrem Ebibi.

Në takim u diskutua për  përpjekjet e përbashkëta për avancimin e bashkëpunimit në fushën e kulturës me Bosnjen dhe Hercegovinën dhe mundësitë për promovimin e vlerave kulturore të vendit tonë në institucionet e atjeshme shtetërore.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе