“Xhingëll Bells Simfoni” (Jingle Bells Symphony) – Koncerti i Vitit të Ri në Filarmoninë e Republikës së Maqedonisë së Veriut

од admin_kult

Në mbrëmje në orën 20:00 në Filarmoninë e RMV-së do të mbahet koncerti me rastin Vitit të Ri “Xhingëll Bells Simfoni”, në të cilin do të performojnë Sara Mejs dhe vajzat e krishtlindjeve (Sarah Mace & the Christmas Girls) si dhe Orkestra e Odës së Manastirit.

Publiku do të mund të shijojë interpretimin e këngëve: “Jingle Bells”, “Santa Claus is coming  to town”, “Deck the halls”, “All I want for Christmas”, “Ellko, ellko” e shumë të tjera.

Këngët do të këndohen nga këngëtaret Sara Mejs, Kalina Vellkovska, Polina Taseva, Ana Petanovska dhe Tea Bogatinova, të shoqëruara me tingujt e muzikantëve të Orkestrës së Odës së Manastirit nën dirigjimin e Vlladimir Dimovskit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе