Takimi i zv.ministrit Onur Ali me zv.ambasadorin e Panamasë

од admin_kult

Zëvendësministri i Kulturës Onur Ali u takua me zv/ambasadorin e Panamasë, me qendër në Romë, Itali, Vilson Davson.
Në takim u diskutuan mundësitë për bashkëpunim në fushën e kulturës mes dy vendeve.

Bashkëbiseduesit diskutuan për bashkëpunimin e ardhshëm ndërmjet institucioneve të ndërlidhura nga aktivitetet në të dy vendet si dhe shkëmbimin e projekteve dhe artistëve ndërmjet festivaleve kulturore ekzistuese në të dy vendet.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе