Shfaqja “Nofulla e Iben Bajers” në edicionin e 48-të të Teatrit të hapur të ri

од admin_kult

Shfaqja “Nofulla e Iben Bajers” sipas tekstit të Filip Grujiqit, me regji të Boris Vasileskit, do të shfaqet në mbrëmje në orën 20 në skenën e vogël të Operës dhe Baletit Nacional. Shfaqja është pjesë e edicionit të 48-të të festivalit teatror “Teatri i Hapur i Ri” (THR) dhe është në përzgjedhjen zyrtare për çmimin “BISH”.

Në shfaqje luajnë Marjan Naumov, Goce Andonov, Blagojço Stojanov, Ava Huseini, Tomisllav Davidovski, Katerina Jovanoviq/Anja Mitiq, Ana Gramosli/Nina Elzeser dhe Janka Lefkova. Producent i shfaqjes është Andrea Markoska, dramaturg është Stefan Milenkov, kostumografia është e Marta Dojçinovskas, skenografia është e Nenad Tonkinit dhe muzika e Sashko Kostovit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе