“Salloni Dimëror 2024” tradicional i SHAFM-së

од admin_kult

“Intimiteti dhe ndërlidhja” titullohet ekspozita bienale “Salloni dimëror 2024” që do të hapet nga Shoqata e artistëve figurativ të Maqedonisë të enjten (22 shkurt) në ora 20:00 në Galerinë Nacionale – objekti Çifte Hamamit.

Kjo është një nga ekspozitat më të rëndësishme në grup dhe përfaqëson përzgjedhje të  artistike mbi temë të përcaktuar nga kurator ndërkombëtar.

Këtë vit, përzgjedhës i punimeve është Oksana Karpovec, kuratore nga Ukraina, koncepti i së cilës është fushë kërkimore në të cilën artistët prezantojnë marrëdhëniet e tyre me temën në media të ndryshme të artit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе