Promovimi i librit “Trupësia dhe mishërimi: ikonografi të trupit të njeriut” nga Goce Naumov

од admin_kult

Nesër (e mërkurë, 10.1.2024) në kinemanë e Muzeut të Maqedonisë së Veriut do të mbahet promovimi i librit “Trupësia dhe mishërimi: ikonografi të trupit të njeriut” të autorit Goce Naumov.

Promotor i librit do të jetë prof. Nikos Çausidis si dhe në kuadër të kësaj ngjarje do të performojnë edhe grupi i xhazit “Next to Silence”.

Siç thotë autori, “Trupësia dhe mishërimi” trajton format e mundshme të studimit dhe të kuptuarit të trupit të përfaqësuar të njeriut në të kaluarën.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе