Projekti multimedial “Banjë” nga Dorian Jovanoviq dhe Stefan Shashkov në Çifte Hamam

од admin_kult

Projekti multimedial “Banjë” nga Dorian Jovanoviq dhe Stefan Shashkov në Çifte Hamam

Projekti multimedial “Banjë” i autorëve Dorian Jovanoviq dhe Stefan Shashkov do të hapet sot në Çifte Hamam në orën 20:00 dhe do të zgjasë deri më 7 janar 2024.

– Me këtë projekt, në mënyrë simbolike, vazhdojmë traditën e hamamit, si vend pastrimi, duke i shtuar një dimension të ri, që është pastrimi i perceptimit me mjete të lehta dhe audiovizive “kozmetike” – thonë nga Galeria Nacionale.

Ky instalim nga video dhe zëri është projekti fundit i Galerisë Nacionale për vitin 2023.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе