Premiera e “Elegjisë në pesë frymë” në Teatrin “J. Х. Gjiganti ”në Veles

од admin_kult

Në Teatrin Kombëtar “J. Х. Gjiganti “në Veles sot do të shfaqet premiera performanca e vallëzimit “Elegjia në pesë frymë” bazuar në poezi të zgjedhura të Radovan Pavlovskit, Petre M. Andreevski, Mihail Renzhov, Nikolla Maxhirov dhe Aco Shopov.

Shfaqja është nën regjinë dhe koreografinë e Filip Petkovski, dhe luajnë Vasil Zafirçev, Simona Dimkovska, Natalija Teodosieva dhe Adrijana Dançevska.

Projekti financohet nga Ministria e Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе