Pianisti me renome Dino Imeri mbajti koncert në Sofje

од admin_kult

Pianisti dhe kompozitori maqedonas Dino Imeri mbrëmë mbajti  koncert në Filarmoninë e Sofjes në sallën “Bullgaria” në Sofje.

Pianisti ynë performoi para publikut të Sofjes duke luajtur Simfoninë nr. 2 nga Bernshtajn, nën dirigjencën e Ljubomir Denev.

Kjo është shfaqja e gjashtë e Imerit me Filarmoninë e Sofjes. Në mesin e audiencës së shumtë, përveç muzikantëve, artistëve, mysafirë të QIK-ut të RMV, ishte edhe ambasadorja e sapoemëruar e RMV-së në Bullgari, Agneza Rusi Popovska.

Imeri në Sofje ka vizituar edhe QIK të RMV në këtë qytet.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе