Orkestra e Operës së Teatrit Kombëtar Serb – Novi Sad sonte në mbrëmjen e „Verës së Ohrit“

од admin_kult

Orkestra e Operës së teatrit kombëtar Serb – Novi Sad, nën dirigjencën e Luis Gorelik nga Argjentina, do të performojë në mbrëmje në „Verën e Ohrit”. Soliste e mbrëmjes do të jetë sopranoja Marija Jeliq nga Serbia.

Orkestra ka 75 muzikantë, dhe së bashku me korin dhe solistët e Operës, interpreton vepra nga repertori i hekurt i operës, si dhe muzikalë, opereta, muzikë korale, si dhe koncerte simfonike.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе