Opera “Paljaçi” në skenën e OBK

од admin_kult

Në skenën e Operës dhe Baletit Kombëtar në mbrëmje do të performohet opera “Paljaçi” e kompozitorit italian Ruxhero Leonkavallo.

Opera “Paljaçi” do të interpretohet nën dirigjencën e Bisera Çadllovska, me regji të Dejan Proshev, njofton OBK.

Skenografia është e Ilina Angelovska, kostumografi Nikolla Buleski, koreografe Olga Pango, koncert mjeshtre Verica Lambevska dhe mjeshtri i korit Gjurgjica Dashic. Interpretojnë: Gjorgi Cuckovski, Dëshira Ameti-Kërliu, Marjan Jovanoski, Jane Dunimagloski, Dragan Ampov, solistët e baletit Endru Kuk nga Anglia, Agim Baftii dhe Melania Gocevska, kori dhe orkestra e Operës dhe Baletit Kombëtar.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе